Sănătatea Cluj a câştigat cu 2-1 meciul împotriva celor de la Gaz Metan Mediaş II, un joc în care gazdele au ratat multe ocazii. Tilincă le-a irosit pe cele mai importante, în partea secundă, după ce atacantul gazdelor a deschis scorul în prima repriză. Avram, cu un autogol, a mărit la 2-0 avantajul clujenilor, medieşenii marcând în debutul reprizei secunde, prin Viegas. În cele din urmă s-a terminat 2-1, iar “viruşii” au obţinut trei puncte importante în clasament pe acest final de sezon.
Gaz Metan Mediaş II: Florea – Kresztel, Fioretos, Szasz, Cucerzean, Buziuc C., Buziuc Al., Viegas, Manole, Iorga, Bîrsan.
Rezerve: Dancu, Toşu, Avram, Frăţilă, Mihuţ, Gligor.
Antrenor: Dumitru Solomon
Sănătatea Cluj: Lăzăreanu – Țârlea, Matei, Misăraş, Paul Cr., Lupu, Gârjoabă, Cosma, Tilincă, Ciupe, Bria.
Rezerve: Todoran, Şoimuşan, Kis, Bucur, Indreica, Pintea, Varodi.
Antrenori: Csaba Kis, Dan Matei
Sănătatea Cluj – Gaz Metan Mediaş II 2-1
Au marcat: Cosmin Tilincă (27), Eduard Avram (33 – autogol) / Viegas Do Amaral (50)
Data: 11 mai 2018
Ora: 18:00
Stadion: Clujana din Cluj Napoca
Arbitru: Popa Adina Claudia – Satu Mare
Asistent: Corb Ioan Alexandru – Satu Mare
Asistent: Gireada Bogdan – Satu Mare
Observator: Orosfoian Ioan – Târgu Mureş
Observator: Teodor Ioan – Târgu Mureş

Mai jos puteţi vedea înregistrarea completă a jocului.