Cele opt echipe care vor juca în play-out-ul 2019 din Liga 1 Betano și-au aflat duminică programul. Pentru Gaz Metan Mediaș urmează 14 meciuri în care Edi Iordănescu va putea să construiască în liniște o echipă puternică pentru sezonul următor. După rezultatele de duminică seara, vă putem oferi programul complet al lui Gaz Metan Mediaș în play-out-ul Ligii I. Gaz Metan Mediaș pornește la drum cu 16 puncte, dar având un avans liniștitor față de echipele din zona retrogradării.

Clasament play-out: 
1. FC Botoșani 18 puncte
2. Poli Iași 17 puncte
3. Dinamo 16 puncte
4. Hermannstadt 16 puncte
5. Gaz Metan 16 puncte
6. Călărași 12 puncte
7. Voluntari 11 puncte
8. Chiajna 9 puncte

Mai jos aveți programul complet din play-out:

ETAPA 1 (9-10 martie)
FC Botoşani – Concordia Chiajna
Dinamo – Dunărea Călăraşi
Hermannstadt – Gaz Metan Mediaş
Poli Iaşi – FC Voluntari

ETAPA a 2-a (16-17 martie)
FC Voluntari – FC Botoșani
Dunărea Călărași – Poli Iași
Gaz Metan Mediaş – Dinamo
Concordia Chiajna – Hermannstadt

ETAPA a 3-a (30-31 martie)
FC Botoșani – Dunărea Călărași
Poli Iași – Gaz Metan Mediaş
Dinamo – Hermannstadt
Concordia Chiajna – FC Voluntari

ETAPA a 4-a (6-7 aprilie)
Gaz Metan Mediaş – FC Botoșani
Hermannstadt – Poli Iași
Dunărea Călărași – FC Voluntari
Dinamo – Concordia Chiajna

ETAPA a 5-a (13-14 aprilie)
FC Botoșani – Hermannstadt
FC Voluntari – Gaz Metan Mediaş
Poli Iași – Dinamo
Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

ETAPA a 6-a (20-21 aprilie)
Dinamo – FC Botoșani
Hermannstadt – FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş – Dunărea Călărași
Poli Iași – Concordia Chiajna

ETAPA a 7-a (27-28 aprilie)
FC Botoșani – Poli Iași
FC Voluntari – Dinamo
Dunărea Călărași – Hermannstadt
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş

ETAPA a 8-a (4-5 mai)
Concordia Chiajna – FC Botoșani
FC Voluntari – Poli Iași
Dunărea Călărași – Dinamo
Gaz Metan Mediaş – Hermannstadt

ETAPA a 9-a (11-12 mai)
FC Botoșani – FC Voluntari
Poli Iași – Dunărea Călărași
Dinamo – Gaz Metan Mediaş
Hermannstadt – Concordia Chiajna

ETAPA a 10-a (15-16 mai)
Dunărea Călărași – FC Botoșani
Gaz Metan Mediaş – Poli Iași
Hermannstadt – Dinamo
FC Voluntari – Concordia Chiajna

ETAPA a 11-a (18-19 mai)
FC Botoșani – Gaz Metan Mediaş
Poli Iași – Hermannstadt
FC Voluntari – Dunărea Călărași
Concordia Chiajna – Dinamo

ETAPA a 12-a (22-23 mai)
Hermannstadt – FC Botoșani
Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari
Dinamo – Poli Iași
Dunărea Călărași – Concordia Chiajna

ETAPA a 13-a (25-26 mai)
FC Botoșani – Dinamo
FC Voluntari – Hermannstadt
Dunărea Călărași – Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna – Poli Iași

ETAPA a 14-a (1-2 iunie)
Poli Iași – FC Botoșani
Dinamo – FC Voluntari
Hermannstadt – Dunărea Călărași
Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna