La sediul Asociației Județene de Fotbal Sibiu s-a tras la sorți pentru stabilirea sferturilor de finală din cadrul Cupei României, faza județeană. Pe 4 arene din judeţ, la Miercurea Sibiului, Rășinari, Poplaca şi Mediaș se vor disputa partidele din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României, faza judeţeană, meciuri care se vor disputa într-o singură manşă, pe terenul echipelor considerate mai slab cotate în ierarhia celor două ligi din judeţ. Jocurile se vor disputa începând cu ora 17:00, și se desfășoară în sistem eliminatoriu într-o singură manșă. Meciurile din sferturile Cupei României, în ordinea tragerii la sorți, sunt:

Observator: Ocneriu Cosmin

Baremul de arbitraj este de 170 de lei pentru fiecare echipă. Asistența medicală și măsurile de ordine vor fi asigurate de echipa gazdă. În caz de egalitate după expirarea timpului regulamentar de joc, se vor disputa două reprize de prelungire a câte 15 minute fiecare, iar dacă egalitatea va persista, câştigătoarea va fi desemnată în urma executării loviturilor de departajare de la 11 metri.