Echipa de fotbal Gaz Metan Mediaș 2, a fost învinsă vineri în deplasare cu scorul de 4-0. Gaziștii au jucat împotriva echipei AFC Odorheiu Secuiesc, într-un meci contând din etapa a 21-a din Liga 3 Seria 5. Odorheiu Secuiesc a început meciul în forță, astfel în minutul 7 al partidei conduceau deja cu scorul de 2-0. Meciul s-a terminat cu scorul de 4-0, gazdele beneficiind și transformând și de o lovitură de pedeapsă în minutul 93. După acest rezultat, Gaz Metan Mediaș 2 se află pe penultimul loc în clasament cu 11 puncte după 21 de etape, iar următorul meci se va disputa pe teren propriu, marți, 9 aprilie, de la ora 17:00 împotriva ultimei clasate CS Iernut.

AFC Odorheiu Secuiesc  – Gaz Metan Mediaș 2   4-0
Au marcat: Bogdan Mintaș (2), Rájmond Bálint (7), Vékás Barna (88), Horia Crișan (90+3-pen.)
Data: Vineri, 5 aprilie, 2019
Ora: 17:00
Competiția: Liga 3 Seria 5