14572728_1184078958334039_145013426_o

Echipa de fotbal Gaz Metan II Mediaş, a reuşit doar un egal pe teren propriu meciul disputat vineri contra echipei FC Bistriţa în etapa a 6-a a Ligii a III-a. Scorul final a fost 2-2, după ce la pauză FC Bistriţa a avut 1-0.

Adrian Nalați (minutul 15) şi Paul Colţa (minutul 70) au dus scorul la 2-0 pentru formaţia pregătită de Sebastian Moga şi Eugen Voica, însă gazdele au smuls pe final, în extremis, un punct. Alexandru Buziuc în minutul 88 şi Alin Predescu în minutul 90+2 au împiedicat victoria bistriţenilor. Echipa medieşeană acumulează 11 puncte (golaveraj 5-6) şi rămâne pe locul 3 în clasamentul Seriei V. În etapa următoare, a 7-a, vineri 14 octombrie, ora 15.00, Gaz Metan Mediaş va juca în deplasare cu Unirea Dej. Meciul de la Mediaş a fost condus la centru de arbitrul Ioan Mihai (Rm. Vâlcea), ajutat de asistenţii George Suciu şi Iosif Nasc (ambii din Cluj-Napoca). Observatori: Angelo Mateescu (Ploieşti), Mihail Ghiberdel (Piteşti). Echipele de start:
Gaz Metan II Mediaş: Andrei Cristea, Stancu, Malik, Porav, Trif, Bic, Ignat, Lupu, Zaharia, Predescu, Buziuc
FC Bistriţa: R. Pop, T. Rus, Hasnas, Chibulcutean, Dradici , Colţa, Nalați, Miholca, Negruţ , Akari, Sighiartău
Celelalte meciuri ale rundei cu nr. 6: Unirea Jucu – Metalurgistul Cugir 2-1, Sănătatea Cluj – Avântul Reghin 3-0, FC Zalău – Viitorul Ulmeni 3-2, ASA Tg. Mureş II – Recolta Dorolt 3-1, ACSF Comuna Recea – CS Iernut, FC Hermannstadt – Unirea Dej (ultimele două se joacă sâmbătă 8 octombrie, ora 15.00). CS Osorhei stă.