Gaz Metan Mediaș 2, a pierdut pe teren propriu cu scorul de 4-0, meciul disputat cu Performanța Ighiu, în runda inaugurală a Ligii a 3-a seria 5. Golurile oaspeților au fost înscrise de Cătălin Tineiu (2, 86), Claudiu Oară (11-pen.) și Cristian Seiwerth (79), scorul la pauză fiind de 2-0. Medieșenii au o unică victorie pe teren propriu în tur și n-au mai câștigat de 6 întâlniri (doar două remize). În etapa viitoare, Gaz Metan Mediaș 2 va juca în deplasare cu echipa ACS Fotbal Comuna Recea, echipă clasată pe locul 3.
Gaz Metan Mediaș 2 : P. Florea – Băcilă, D. Pop, Szasz, Jica, Bîrza, C. Buziuc, P. Costea, Tîrcoveanu, L. Manole, Al. Buziuc
Rezerve : Dragomir, G. Ciobanu, Socaci, G. Mărginean, Hășmășan, Ilaș
Antrenor : Dumitru Solomon
Performanța Ighiu : Zăvoi – Olălău, Potopea, Cl. Oara, Ad. Mărginean, E. Crișan, A. Câmpean, Cl. Marcu, Ad. Lăcătuș, Tineiu, Seiwerth
Rezervă : Sporea
Antrenori : Mihai Manea și Raul Oargă
Rezultate seria 5, etapa 15:
Vineri, 9 martie, ora 15:00
Gaz Metan Mediaş 2 – Performanţa Ighiu 0-4, Cătălin Tineiu (2, 86), Claudiu Oara (11 – pen.), Cristian Seiwerth (79)
Unirea Alba Iulia – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1, Romario Rus (53)
Sănătatea Cluj – Industria Galda 1-1, Alexandru Gaşpar (23) / Daniel Lupşan (32)
Viitorul Ghimbav – CFR Cluj 2 0-3. Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la „masa verde”.
Unirea Tăşnad stă.
Sâmbătă, 10 martie, ora 15:00
CS Iernut – Metalurgistul Cugir 1-1Ionuţ Cheţan (79 – pen.) / Marin Codrea (56)
FC Avrig – Avântul Reghin 2-1Marius Coşovan (14), Adrian Cârstean (16) / Andrei Lascu (18 – autogol)
Sâmbătă, 10 martie, ora 15:30
Universitatea Cluj – Unirea Dej 2-0Iuliu Haţiegan (65), Cristian Ene (75)