12243308_1188076134554761_3882053828655597189_n

Gaz Metan Mediaş a învins pe teren propriu Chindia Târgovişte, scor 2-1, prin golurile marcate de Băjenaru şi Figliomeni, iar pentru oaspeţi a marcat Cherchez. Leo Grozavu, suspendat pentru meciul cu cei de la Chindia, au câștigat cu emoții, deși au avut șansa de a-și face meciul mai ușor la faza din minutul 59.

A fost momentul în care Bic a ratat cu nonșalanță o lovitură de la 11 metri. Și Chindia a avut șansa de a marca golul al doilea, dar a avut ghinion la mingea trimisă cu capul de Ispas, aceasta lovindu-se de bară. Era minutul 76 și scorul era egal, 1-1 Până la urmă, în loc ca oaspeții să treacă în avantaj, italianul Figliomeni și-a depus candidatura pentru postul de titular al medieșenilor și a marcat golul de trei puncte. Astfel, Gaz Metan s-a impus cu 2-1 și a terminat turul Seriei 2, din Liga 2, cu 25 de puncte, tot atâtea câte are și Baia Mare, în timp ce lider rămâne UTA Bătrâna Doamnă, cu 26 de puncte.
Gaz Metan Mediaș – Chindia Târgoviște 2-1
Au marcat: Băjenaru 9, Figliomeni 80 / Cherchez 30
Gaz Metan Mediaş : Greab – M. Stancu, Abrudan (cpt.), Vişa, Trif – I. Cristea, Băjenaru, Bic – R. Romeo, Llullaku, Buziuc.
Rezerve: Botoşer – Elton Dos Santos, Al. Munteanu, D. Olaru, C. Gheorghe, Figliomeni, Vitinho.
Antrenor: Leo Grozavu
Chindia Târgovişte: Meilă – Martac, Ispas, C. Dinu, Pătru (cpt.) – Voinea, Cruceru, Anton, Stoica – Cherchez, D. Popa.
Rezerve: Gârlea – Neniţă, B.Dinu, Grigore, L. Mihai, Nisipeanu, B.Vasile.
Antrenor: Nicolae Croitoru