Cupa Aprov la minifotbal, ediția a III-a, s-a desfășurat sâmbătă 6 iulie 2019, la Baza Sportivă Gaz Metan și a reunit la start nu mai puțin de 10 echipe. Scopul competiției este de a promova sportul și de a celebra prietenia și atitudinea fair-play. În urma meciurilor disputate, echipa Stas Mediaș s-a impus în finală în fața celor de la Luemma Mediaș în timp ce Primăria Mediaș și Poliția Mediaș au împărțit locul 3. Este a doua victorie pentru Stas Mediaș la Cupa Aprov după ce a câștigat și prima ediție. Competiția care s-a desfășurat sâmbăta trecută s-a bucurat de sprijinul mai multor parteneri, fiecare oferind premii echipelor participante: CESAL , BRAVO, KOBER, POLICOLOR, DURAZIV, HOLCIM, IMCOP, FRIA TECHNIC WELD, FERRO, BRAMAC, MELINDA INSTAL, TEMAD, VALROM. Au existat și două premii speciale pentru performerii competiției. Astfel Ilaș Andrei a fost desemnat cel mai bun jucător în timp ce premiul pentru cel mai bun portar i-a fost acordat lui Szambati Christian. Competiția devine încet, dar sigur una de tradiție. Primele două ediții au fost câștigate de Stas Mediaș respectiv Rapid Construct. Felicitări câștigătorilor și tuturor echipelor participante!