Home » Archive for "FOTBAL"

Avancronica meciului Gaz Metan Mediaş – CSM Politehnica Iași

Duelul care va deschide etapa cu numărul 15 din Liga 1 este duelul dintre Gaz Metan Mediaş – CSM Politehnica Iași . Gaz Metan Mediaş este clasată pe locul 13 aceştia au obţinut în ultimele 14 meciuri un număr de 2 victorii 3 egaluri şi 9 înfrângeri, rezultate care le-au adus un număr de 9 puncte. În decursul acestor meciuri au înscris un număr de 7 goluri şi au primit 24! Cu un succes, Gaz Metan Mediaș s-ar apropia la 3 puncte de moldoveni și ar putea părăsi locul 13, care este retrogradat, dacă şi Sepsi Sfântul Gheorghe se va încurca la Ploiești cu Juventus București. Meciul cu CSM Politehnica Iași este foarte important pentru ardeleni și ar fi foarte bine să câștige cele 3 puncte, pentru ca jucătorii să aibă un alt moral pentru partidele următoare care vor fi mult mai grele, urmând a juca cu CFR Cluj (deplasare) și Dinamo București (acasă). Marius Constantin a primit în meciul cu FC Viitorul al 4-lea cartonaş galben din acest sezon şi va fi suspendat o etapă. Stoperul a mai fost avertizat în partidele cu Dinamo, când juca la FC Viitorul, Concordia Chiajna şi FC Botoşani. Nu va putea juca împotriva ieșenilor nici închizătorul Iulian Cristea, care este în perioada de recuperare după accidentare foarte gravă suferită în sezonul precedent. Partida va fi arbitrată la centru de Antonie Andrei (Bucureşti) ajutat la cele două tuşe de Nicoară Marius (Drobeta Turnu Severin)şi Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel) rezervă este Dumitru Robert George (Sfântu Gheorghe) iar observatorii partidei sunt Nica Cristian (Ploieşti) şi Dan Potocianu (Reşiţa).
Echipele probabile:
Gaz Metan Mediaş : Greab, Žderić, Sârghi, Khubutia, De Vriese, Danci, I. Neagu, R. Romeo, Olaru, Chamed, Golubović
Antrenor : Cristian Pustai
Accidentat : I. Cristea
Suspendat : M. Constantin
Rezerve: Pleşca, Sg. Popovici, Bic, Manole, Curtean, Buziuc, Lokaj
CSM Politehnica Iași : Kelava, Tiago Almeida, Frăsinescu, Mihalache (Cioinac), Sin, Chelaru, Qaka, Platini, Pedro Mendes, Ştefănescu, Jô Santos
Antrenor : Flavius Stoican
Accidentat : Bosoi
Suspendat : A. Cristea
Vor mai lipsi : Jagodinskis, Kizito
Rezerve: Koșelev, Panţâru, Cioinac, Spătaru, Vremea, S. Cissé, S. Moldovan

Etapa a 16-a a Ligii I, reprogramată din cauza desfășurării Cupei României

Liga Profesionistă de Fotbal a modificat programul etapei a XVI-a a Ligii I după ce Federaţia Română de Fotbal a anunţat datele la care se vor disputa partidele din şaisprezecimile Cupei României. Astfel, meciul CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş, programat inţial sâmbătă, de la ora 20:45, a fost mutat duminică, de la ora 18:00, iar partida ACS Poli Timişoara – Astra Giurgiu, de duminică, ora 18:00, se va disputa sâmbătă, de la ora 20:45. Programul etapei a XVI-a este următorul:

Programul șaisprezecimilor de finală ale Cupei României, 2017-2018

Federaţia Română de Fotbal a anunţat programul meciurilor din optimile de finală ale Cupei României. Jocurile din șaisprezecimile, optimile și sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manșă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. Programul șaisprezecimilor de finală ale Cupei României la fotbal:

Marți 24 octombrie
Fotbal Club Argeș (II) — ACSM Politehnica Iași (16,00)
ACS Petrolul 52 Ploiești (III) — CS Mioveni (II) (18,00)
AS FC Universitatea Cluj (III) — CS Știința Miroslava (II) (19,00)
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (I) — CS Universitatea Craiova (I) (20,30)

Miercuri 25 octombrie
AFC Hermannstadt (II) — FC Voluntari (I) (14,00)
CS Afumați (II) — AFC UTA Arad (II) (14,30)
AFC Unirea 04 Slobozia (III) — AFC ASA 2013 Târgu Mureș (II) (14,30)
ACS FC Academica Clinceni (II) — AFC Chindia Târgoviște (II) (14,30)
FC Metaloglobus București (II) — CS Gaz Metan Mediaș (I) (14,30)
ACS Dacia Unirea Brăila (II) — ASC Juventus București (I) (14,30)
CSM Școlar Reșița (II) — FC Viitorul Constanța (I) (14,30)
ACS ASU Politehnica Timișoara (II) — ACS Poli Timișoara (I) (16,00)
CS Concordia Chiajna (I) — AFC Astra Giurgiu (I) (18,00)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca (III) — FCSB (I) (20,30)

Joi 26 octombrie
AFC Botoșani (I) — FC CFR 1907 Cluj (I) (18,00)
CS Aerostar Bacău (III) — Dinamo București (I) (21,00)

Meciurile televizate sunt:
Marţi, 28 octombrie
CS Mioveni – Dinamo, ora 18.00, Stadionul Nicolae Dobrin (Piteşti) Sportro
CSMS Iaşi – Steaua Bucureşti, ora 20.30, Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) PRO TV
Miercuri, 29 octombrie
ASA Tîrgu Mureş – Ceahlăul Piatra Neamţ, ora 16.00, Stadionul Transil (Tîrgu Mureş) Digi Sport
CS Universitatea Craiova – FC Viitorul , ora 18.00, Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Sportro
FC Braşov – Universitatea Cluj, ora 20.30, Stadionul Tineretului (Braşov) Digi Sport
Joi, 30 octombrie
Oţelul Galaţi – Pandurii Tîrgu Jiu, ora 16.00, Stadionul Oţelul (Galaţi) Digi Sport
Rapid CFR Suceava – Petrolul Ploieşti, ora 18.30, Municipal (Botoşani) Digi Sport
Rapid Bucureşti – CFR Cluj, ora 20.30, Stadionul Giuleşti-Valentin Stănescu (Bucureşti) Sportro

LIGA III : Gaz Metan Mediaş II a învins în deplasare pe FC Unirea Dej

Gaz Metan Mediaş II, a învins în deplasare cu scorul de 2-1, echipa FC Unirea Dej din a opta etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Oaspeţii au avut patru ocazii şi au înscris două goluri, în timp ce elevii lui Alpar Meszaros şi-au bătut joc de numeroasele şanse avute de a puncta. Dejenii au controlat ostilitățile în prima parte a jocului și au avut mai multe șanse de a deschide scorul. În minutul 20, Ferhaoui a scăpat singur spre poarta adversă, dar – din poziție ideală – a trimis slab și portarului Gazului a reținut mingea. Tot francezul a executat o lovitură liberă din marginea careului mare, însă șutul său plasat a fost “barat” de goalkeeper-ul oaspeților. În minutul 39, Podină s-a “debarasat” de trei apărători medieșeni, a centrat pentru Papp, numai că acesta a ratat – cu capul – ținta și a trimis în lateralul porții. Culmea, cu două minute înainte de pauză, medieșenii au deschis scorul la capătul unei faze care nu anunța nimic. Lukaj s-a trezit cu balonul săltat peste apărare, în zona punctului cu var, și l-a învins pe Szekely. Aceasta a fost prima și singura ocazie de gol a Gazului, fructificată cu succes de fotbalistul cu numărul trei. După reluare, tot formația vizitatoare a fost mai periculoasă. Surugiu (‘50) – din lovitură liberă – a trimis în zid, pentru ca mai apoi, la faza imediat următoare, Ignat să rateze din 6 metri. Dejenii au fost aproape de egalare în minutul 69. Florin Blaj (intrat pe teren la pauză) a pasat excelent pentru Ferhaoui, în fața porții, numai că francezul a fost neinspirat și execuția sa în forță a ratat ținta. În minutul 67, Kiș a făcut o gafă de zile mari în zona careului mare, Lukaj i-a furat balonul și l-a executat, cu un șut în forță, pe Szekely (2-0). Dejenii au replicat prin Kocsis (execuție plasată) și Itu (scăpat singur), însă Cristea a fost la post și a blocat poarta. Nici Papp (‘78) nu a fost mai norocos și lovitura sa de cap a fost respinsă în ultima clipă, la o fază în care Blaj l-a servit perfect în 6 metri. Meciul s-a încheiat cu o bară a medieșenilor și cu golul lui Alex Papp. În al patrulea minut de prelungiri, Ferhaoui a centrat de pe partea stângă, iar fratele fostului stelist Paul Papp a trimis în ațe și a stabilit scorul final: 1-2. În clasamentul ligii III seria a V-a, Gaz Metan Mediaş II ocupă locul 10 cu 10 puncte şi un golaveraj de 11-15. În următoarea etapă Gaz Metan Mediaş II stă.
FC Unirea Dej: 14. Szekely, 24. Podină, 6. Kovacs, 15. Ndi, 3. Plăian, 21. Nalați, 8. Itu, 18. Chiorean, 94. Ferhaoui, 11. Papp, 20. Boje.
Rezerve: 1. Georgiu, 19. Popescu, 5. Blaj Al., 10. Blaj Fl., 39. Sabo, 7. Kocsis, 29. Kiș.
Antrenor: Alpar Meszaros.
Gaz Metan Mediaș II: 30. Cristea, 8. Pleșa, 6. Băcilă, 5. Pop, 19. Jica, 15. Cristea, 20. Bîrza, 27. Surugiu, 10. Ignat, 7. Paul, 3. Lukaj.
Rezerve: 1. Ciupercean, 29. Grădinar, 22. Gomos, 94. Socaci, 9. Mărginean, 90. Iorga.
Antrenor: Dumitru Solomon.
Unirea Dej – Gaz Metan Mediaş 2     1-2
Alexandru Papp (90+4) / Fabian Lokaj (40, 68)

VIDEO : FC Viitorul a învins Gaz Metan Mediaş, scor 1-0

Prima etapă din returul sezonului regulat din Liga 1 la fotbal a consemnat o victorie importantă în deplasare pentru campioana en titre, FC Viitorul, care s-a impus la Mediaș, cu Gaz Metan, pentru prima oară în istoria confruntărilor din prima ligă, şi a urcat, momentan, pe locul 6, ultimul de play-off. Prima ocazie de gol a meciului de la Mediaş a aparţinut gazdelor, în minutul 18, dar Rîmniceanu a fost la post şi a respins mingea şutată periculos, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, de Chamed. Viitorul a deschis scorul în minutul 21, prin golgheterul George Ţucudean, care a fructificat cu o lovitură de cap centrarea lui Eric. Rîmniceanu a fost atent şi la şutul pe colţul scurt expediat de Olaru, în minutul 37, dar şi în finalul partidei, în minutul 90, şut L. Manole, şi 90+3, şut Buziuc.Eric a fost pentru prima dată pe terenul de la Mediaş ca adversar, deşi a mai jucat împotriva Gazului şi când era la Pandurii. Cu emoţie în glas, la flash-interviul de la finalul partidei, la care brazilianul a apărut în tricoul fostei sale echipe, Eric a spus că l-a încercat un sentiment ciudat pe tot timpul partidei şi şi-a declarat dragostea faţă de clubul din Ardeal.
„O să le fiu recunoscător celor de la Gaz Metan pentru că m-au făcut Eric. A fost cel mai ciudat meci din carieră. Am mai jucat de două ori contra lor, în carieră, la Pandurii, dar niciodată n-am călcat aici ca adversar. Echipa mea avea nevoie de cele 3 puncte, trebuie să fiu profesionist şi să-mi fac treaba. M-am simţit ciudat, pentru că eram acasă, dar în calitate de adversar. Nu ascund de nimeni dragostea pe care o am faţă de acest club”, a spus Eric la Digi Sport.
Gaz Metan Mediaş: Greab – Zderic, M. Constantin, Sîrghi, De Vriese (Buziuc ’78)- Danci (Bic ’64), Neagu – Romeo, Olaru (Manole ’86), Chamed – Golubovic.
Antrenor: Cristian Pustai
FC Viitorul: Rîmniceanu – Lopez, Ţîru, Horj (Hodorogea ’39), De Nooijer – Cicâldău, Mladen, Ganea – Eric (Vână ’59), Ţucudean (Măţan ’75), Chiţu.
Antrenor: Gheorghe Hagi
Cartonaşe galbene: Constantin ’86 / Horj ’16, Mladen ’26, Vână ’80.
Meciul a fost arbitrat de George Găman, ajutat de Mircea Grigoriu şi Daniel Mitruţi (Craiova). Rezervă a fost Marian Balaci.

Avancronica meciului Gaz Metan Mediaș – FC Viitorul. Meci special pentru Eric decarul campioanei!

Prima etapă din returul sezonului regulat al Ligii 1 la fotbal programează astăzi, de la ora 16:30, la Mediaș, întâlnirea dintre echipa locală Gaz Metan, penultima clasată, și campioana en titre, FC Viitorul. Echipa antrenată de Cristian Pustai a terminat turul sezonului regulat pe locul 13 în clasament, care este retrogradant. Medieşenii sunt la un singur punct de baraj, loc ocupat de Sepsi Sfântu Gheorghe și la 5 puncte de poziția 11 salvatoare, pe care se află Concordia Chiajna. “Gaziştii” au cel mai slab atac din Liga 1 Betano, înscriind doar 7 goluri în 13 partide, aceeași “performanță” reușind-o și nou promovata Juventus București. Chiar dacă se află pe un loc retrogradant “alb-negrii” vor lupta până la capăt pentru a se menține în Liga 1. Ei vor avea două partide consecutive pe teren propriu, cu FC Viitorul și CSM Politehnica Iași, în care speră să câștige cât mai multe puncte. “Gaziştii” s-au întărit cu doi jucători noi, este vorba despre închizătorul Ionuț Neagu, fost campion cu Oțelul Galați, care a jucat ultima dată la Kardemir Karabükspor și mijlocașul dreapta francez Nasser Chamed, care a evoluat ultima dată la Nîmes Olympique. Jucătorii au moral bun, pentru că sunt neînvinși în ultimele trei etape și speră să obțină un rezultat pozitiv și cu campioana. În tur, la Ovidiu, ei au fost bătuți cu scorul de 3-0 de FC Viitorul, însă trebuie de reținut faptul că pe teren propriu, Gaz Metan a câștigat de fiecare dată în Liga 1 cu FC Viitorul, având 4 victorii în 4 întâlniri! Meciul de la Mediaş va fi unul special pentru mijlocaşul Viitorului Eric de Oliveira, care a susţinut 142 de meciuri în primul eşalon la Gaz Metan, pentru care a marcat 36 de goluri şi a oferit 27 de pase decisive. Următorul adversar: CSM Politehnica Iași (acasă).
Echipele probabile :
Gaz Metan Mediaș : Greab, Žderić, M. Constantin, Sârghi (Khubutia), De Vriese, Bic, Danci, R. Romeo, Olaru, Sg. Popovici, Golubović
Accidentat: I. Cristea
Suspendaţi: nu există
Rezerve: Pleşca, Khubutia, Mitić, Manole, Curtean, Buziuc, Lokaj
FC Viitorul : Râmniceanu, Dani López, Ţâru, Horj, Cr. Ganea, Cicâldău, Mladen, Vână, A. Chițu, Eric de Oliveira, Țucudean
Manager tehnic: Gheorghe Hagi
Accidentat: Casap
Rezerve: Buzbuchi, Hodorogea, T. Băluţă, De Nooijer, D. Dumitrescu, Măţan, Drăguș
Arbitrii și observatorii partidei sunt :
Centru : Găman George Cătălin (Craiova)
Tușier : Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti)
Tușier : Mitruţi Daniel (Craiova)
Rezervă : Balaci Marian (Drobeta Turnu Severin)
Observator arbitrii : Szekely Zoltan (Baia Mare)
Observator LPF : Bogdan Buhuș (Bârlad)
Gaz Metan Mediaș – FC Viitorul, 14 octombrie 2017, Mediaș, Stadion: “Gaz Metan”, ora: 16:30 (Liga 1 Betano – Etapa 14 – TelekomSport , DigiSport 1, LOOK TV)

VIDEO : Ionuț Neagu, fost campion al României cu Oțelul a semnat cu Gaz Metan Mediaș

Gaz Metan Mediaș l-a luat pe Ionuț Neagu, fost campion cu Oțelul și fost jucător la Steaua. Mijlocaşul defensiv Ionuţ Neagu, fost campion al României cu Oţelul Galaţi şi FCSB, a semnat un contract valabil până la finalul sezonului cu Gaz Metan Mediaş. Mijlocașul în vârstă de 27 ani a semnat un contract valabil până la sfârșitul sezonului în curs. Ionuţ Neagu şi-a început cariera la Oţelul Galaţi, alături de care a cucerit titlul de campion şi Supercupa României, ambele în 2011. Doi ani mai târziu, a făcut pasul la Steaua Bucureşti, actuala FCSB, unde a mai câştigat două titluri în Liga 1, în 2014 şi 2015, şi o Cupă a României, în 2015, după care s-a transferat la echipa Karabükspor în Turcia. Neagu nu a reușit însă să se impună și a fost împrumutat în Cipru la Nea Salamis.
”A fost o experiență plăcută, chiar dacă nu am jucat pre mult. Am întâlnit o altă civilizație, cu o altă gândire și sper că am acumulat ceva pozitiv din această experiență. Aș vrea să semnez cu o echipă la care să-mi regăsesc ritmul de joc”, a declarat Ionuț Neagu în urmă cu o lună. 3 titluri de campion al României are Neagu în palmares, două cu FCSB și unul cu Oțelul. 200.000 de euro este cota de piață a lui Neagu, conform transfermarkt.com.

Gaz Metan Mediaș, își va afla miercuri adversara din „16”-imile Cupei României

FRF a anunțat că miercuri, 11 octombrie, de la ora 11:00, la Casa Fotbalului (Sala „Nicolae Dobrin“) va avea loc tragerea la sorți a șaisprezecimilor Cupei României, ediția 2017-2018. În această fază intră în competiție și cluburile din Liga 1. Jocurile din această rundă se stabilesc prin tragere la sorți, echipele participante fiind repartizate astfel:
– URNA A: echipele care au ajuns în optimile Cupei României din sezonul precedent: 1. FC Viitorul, 2. FCSB, 3. Astra, 4. Universitatea Craiova, 5. CFR Cluj, 6. Dinamo, 7. Gaz Metan Mediaș, 8. FC Voluntari, 9. CSM Poli Iași, 10. ACS Poli Timișoara, 11. ASA Târgu Mureș, 12. CS Mioveni, 13. CS Afumați, 14. Dacia Unirea Brăila.
– URNA B: celelalte echipe care s-au calificat în faza şaisprezecimilor de finală: 1. FC Botoșani, 2. Concordia Chiajna, 3. Juventus București, 4. Sepsi, 5. UTA Arad, 6. Chindia Târgoviște, 7. Academica Clinceni, 8. ASU Poli Timișoara, 9. FC Argeș, 10. AFC Hermannstadt, 11. Metaloglobus București, 12. Știința Miroslava, 13. Școlar Reșița, 14. Sănătata Cluj, 15. Aerostar Bacău, 16. Unirea Slobozia, 17. Universitatea Cluj, 18. ACS Petrolul 52.
Se grupează echipele din urna A cu echipe din urna B (14 jocuri) şi, în continuare, cele 4 echipe ramase în urna B se grupează între ele (2 jocuri). Pentru jocurile din optimi, sferturi de finală şi semifinale echipele calificate vor fi repartizate în aceleaşi urne valorice ca şi în cadrul şaisprezecimilor, cu excepția prevederilor art.30, alin.5.1 din ROAF, tragerea la sorţi urmând să se efectueze în mod similar. Jocurile din şaisprezecimile, optimile şi sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. În cazul în care jocurile din Cupa României urmează să fie televizate în direct şi sunt programate în nocturnă, iar clubul organizator nu dispune de un stadion dotat cu instalație de iluminat, jocul se va programa pe un stadion din localitatea cea mai apropiată, care îndeplineşte condițiile regulamentare necesare disputării jocului şi televizării.Pentru instalațiile mobile de nocturnă este obligatorie depunerea la FRF cu 10 zile înainte de disputarea jocului a certificatului instalației de nocturnă emis de constructor, prin care sa se ateste conformitatea instalatiei cu prevederile art. 40.10 din ROAF, precum şi dovada instalării acesteia. În cazul în care începând cu faza şaisprezecimilor de finală se întalnesc echipe din categorii diferite şi echipa organizatoare nu deține instalație de nocturnă, la cererea echipei care deține aceasta facilitate si cu acordul celeilalte echipejocul se poate disputa pe terenul echipei care deține instalație de nocturnă.În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă. În jocurile din cadrul Cupei României se pot efectua maximum 3 înlocuiri de jucători. În privința numărului maxim de jucători extracomunitari folosiți în jocurile de din Cupa României, se aplică următoarele reguli:
a) dacă într-un joc se întâlnesc echipe din aceeaşi categorie, se aplică regulile stabilite pentru categoria respectivă;
b) dacă într-un joc se întâlnesc echipe din categorii diferite, se aplică regulile stabilite pentru categoria superioară.

Gigi Becali a anunțat că negociază transferul la FCSB pentru medieșeanul Darius Olaru

Gigi Becali a cumpărat jucători în valoare de peste 6 milioane de euro în această vară, dar nu se oprește aici. El a dezvăluit, miercuri seara, că FCSB e pe punctul de a efectua cinci transferuri. Finanțatorul vicecampioanei României negociază în prezent transferurile fotbaliștilor Alexandru Cicâldău (Viitorul), Sebastian Mailat, Cosmin Barnoi (ambii ACS Poli Timișoara), Darius Olaru (Gaz Metan Mediaș) și Olimpiu Moruțan (Botoșani).
”Cicâldău, am vorbit și despre el. Când a venit vorba de Mailat a venit un impresar care a spus ca poate veni liber. El e altceva faţă de Florinel Coman. Pentru Bârnoi am şi negociat şi am rămas la stadiul ăsta. Mai vedem în 6 luni. Despre Darius Olaru am avut o discuție, am făcut și un contract și apoi am revenit. Am discuții despre Moruțan cu Iftime. Să vedem ce o ieși. Așa este, vreau să îi iau pe toți. Suntem la stadiul de proiect”, a spus Becali, la Digi Sport.
În ceea ce-l privește pe Olaru, acesta este un jucător tânăr, în vârstă de 19 ani. Mijlocașul este un om de bază pentru Gaz Metan, iar în acest sezon de Liga 1 a jucat în 13 dintre partidele medieșenilor (de fiecare dată a fost titular), fără să marcheze vreun gol.

LIGA 3 : Gaz Metan Mediaș II câștigă în deplasare la Industria Galda cu scorul de 4-3

Gaz Metan Mediaș II a întâlnit ieri, în etapa a șasea a Ligii a 3-a Seria V, în deplasare pe Industria Galda. Meciul s-a terminat cu victoria echipei medieșene, scorul la finalul celor 90 de minute de joc fiind de 4-3. Astfel, medieșenii au reușit prima victorie stagională din acest sezon, adunând 4 puncte din 6 meciuri, aflându-se pe locul 12 din seria a V-a. Golurile echipei noastre au fost marcate de Andrei Tircoveanu (24), Olivian Surugiu (31, 85), Alexandru Buziuc (19).  De altfel, Olivian Surugiu a fost declarat cel mai bun jucător din teren, câștigând de unul singur acest meci, jucătorul Mediașului mai având incă două bare! Următorul meci se va disputa acasă cu CFR Cluj II. Meciul a fost condus de o brigadă de arbitri compusă din Bălan Alexandru (Deva), Botaș Alin Marian (Timișoara) și Humiță Ioan Daniel (Armeniș).
Gaz Metan Medias II : D. Cristea – Pleșa, Băcilă, Pop, Jica, Bîrză, C. Buziuc, Tîrcoveanu, Surugiu, A. Buziuc, P. Costea
Rezerve : Ciuperceanu, Grădinar, Capră, Ilaș, Ignat, Iorga
Antrenor : Dumitru Solomon
Industria Galda : Iancău – D. Dup, Haiduc, Rodean, Gombocz, Goronea, Cernea, Vonya, D. Lupșan, Frențiu, S. Mureșan
Rezerve : Ștef, Cioară, Oniche, Buligă, Bîrsan, Boancă, Costea
Antrenor : Paul Ciucă
Industria Galda – Gaz Metan Mediaş II 3-4 (2-3)
Daniel Lupşan (3), Cristian Vonya (40), George Goronea (68) / Andrei Tîrcoveanu (24), Olivian Surugiu (31, 85), Alexandru Buziuc (19)