Home » Archive for "BASCHET"

BASCHET: Astăzi se dispută meciul CSM Sighetu Marmației – CS Municipal Mediaș din cadrul etapei cu numărul 9

Cu începere de la ora 17:00 va începe meciul de baschet din cadrul etapei cu numărul 9 din Divizia Națională de baschet dintre CSM Sighetu Marmației și CS Municipal Mediaș. Oaspeții din Mediaș vin după un meci dezamăgitor în care au pierdut după o serie impresionantă de rezultate bune, au pierdut în etapa trecută contra echipei CSM Focșani și nu oarecum ci la un scor foarte dur cu o diferență surprinzătoare de 21 de puncte scorul final fiind de 70-49 un meci în care focșănenii au controlat jocul în totalitate reușind să își adjudece toate cele patru sferturi. Echipa gazdă este una în care rezultatele bune lipsesc ea ocupând în acest moment în clasament poziția cu numărul 8 ultima a clasamentului la zi având 8 meciuri pierdute și unul în care au reușit să câștige 84-77 cu ASC Târgu Jiu. Mediașul a reușit să câștige în toate cele 3 meciuri directe disputate în acest an, meciul de acasă din luna aprilie cu scorul de 91-84, așadar o diferență de doar 7 puncte și în celălalt meci de pe teren propriu în luna octombrie 98-73 diferență de 25 de puncte în deplasare reușind să câștige la diferență de 13 puncte 61-74 scorul final.

Dinamo Știința București învinge categoric pe CSM Mediaș și merge mai departe în Cupa României

În manșa retur a turului doi din Cupa României, Dinamo a câștigat în fața celor de la CSM Mediaș, scor 105-76 (27-22, 29-18, 30-12, 19-24) avansând astfel în faza următoare după ce a cedat în tur la o diferență de 5 puncte. Gruparea pregătită de Tudor Costescu a profitat din plin de terenul propriu și a învins fără probleme pentru a avansa mai departe în competiția eliminatorie. Oaspeții din Mediaș au pus probleme gazdelor în primul sfert, când au condus pe tabela de marcaj în repetate rânduri. A fost 4-7 după un three-point play al lui Nikolic, însă Ferguson Masters a egalat pentru Dinamo cu același procedeu, 7-7, iar Barro și-a distanțat echipa la 6 puncte, toate marcate de acesta, 13-7. CSM Mediaș a revenit în avantaj pe tabelă după un coș trei puncte înscris de Iliescu, scor 13-15. A urmat apoi o luptă cap la cap până în ultimul minut al primului act, în care Dinamo s-a distanțat la cinci lungimi, 27-22. Gugino a punctat din spatele semicercului în startul sfertului doi, 30-22, iar Titus Nicoară a înscris în urma unui lay-up, 30-24. Marco Badiu a găsit ținta din spatele arcului de cerc în două rânduri pentru ca scorul să devină 43-30, iar Siladi a marcat de lângă panou, 43-34. Defensiva echipei oaspete a început să aibă probleme tot mai mari iar elevii lui Tudor Costescu s-au distanțat la 51-37 după contribuții semnate de Barro, Badiu și Milutinov. Titus Nicoară a marcat din nou pentru medieșeni, 51-39. La pauza mare, Dinamo avea un avantaj de 16 puncte în fața celor de la Mediaș, scor 56-40. Barro și Siladi au înscris la primele atacuri din sfertul patru, 58-42, iar Milutinovic a executat un slam-dunk pentru a mări ecartul la 20 de puncte pentru Dinamo, scor 62-42. Același jucător a punctat de la mare distanță, 67-43, reușită la care Octavian Popa Calotă a replicat cu un coș de 2 puncte, 67-45. Formația medieșeană nu reușește să oprească atacurile eficiente ale dinamoviștilor iar scorul devine 71-45. Gibson transformă două aruncări libere din trei iar Titus Nicoară duce scorul la 72-49. Dinamo a fost de neoprit până la finalul sfertului trei și avea un avantaj mai mult decât considerabil înaintea sfertului patru, scor 86-52. Nikolic a marcat de la mare distanță la începutul ultimului sfert pentru a modifica tabela la 88-55, iar Badiu a înscris și el de afară pentru 95-60. Iliescu înscrie din apropiere pentru vizitatori, 99-62, iar Dinamo trece de borna celor 100 de puncte după ce Andrei Calenic marchează de lângă panou, scor 101-62. A urmat o perioadă bună a Mediașului, venită însă prea târziu. Formația din Ardeal a reușit un run de 10-0 pentru a reduce deficitul la 29 de puncte, 101-72. Odagiu a înscris pentru 103-72 iar scorul final al partidei era stabilit de Barnes din interiorul semicercului. Gugino cu 17 puncte înscrise alături Milutinovic și Barro cu câte 15 puncte trecute în cont au fost cei mai buni marcatori de la Dinamo Știința. De cealaltă parte, Nicoară s-a remarcat cu un double-double alcătuit din 18 puncte și 12 recuperări. Nikolic a avut 15 puncte iar Barnes a încheiat disputa cu 12 puncte înscrise.

Sursa și foto: Baschet.ro

Cum am capatat un zambet stralucitor de alb cu mydental.clinic

De cand ma stiu, mi-am dorit sa am parte de un zambet stralucitor de alb. Insa, cu toate ca aveam o rutina de ingrijire orala destul de viguroasa, dintii mei nu capatau un aspect mai alb. Asadar, m-am decis ca este timpul sa apelez la o clinica stomatologica profesionala, pentru a obtine ce imi doresc si am optat pentru serviciile celor de la https://mydental.clinic. Nu mai apelasem la serviciile lor pana in acel moment, dar am fost placut surprins sa descopar o echipa formata din medici tineri si competenti cu specialitati in Estetica Dentara, Chirurgie Dentara, Implantologie, Ortodontie si Endodontie, care ofera servicii complete de stomatologie, ce m-au primit cu caldura si intr-o atmosfera prietenoasa.

Am apelat la ei pentru fatete dentare. Ce sunt fatetele dentare si de ce am apelat la ele?
Fatetarea dentara, una dintre cele mai moderne mijloace de restaurare fixa, este o tehnica minim invaziva de protezare venita sa intampine cu succes solutionarea diferitelor probleme estetice ale danturii. Fie ca vorbim despre coloratii intrinseci persistente – de tipul fluorozei sau petelor, traumatisme sau chiar malpozitii dentare, fatetele constituie o varianta de tratament rapida, accesibila si superioara in ceea ce priveste conservarea tesuturilor dentare. Acestea se folosesc pentru a transforma radical dintii stricati, colorati, deteriorati si strambi, in niste dinti albi, drepti si stralucitori, pe care oricine si i-ar dori sa ii aibe. Fatetele dentare sunt, de fapt, niste foi foarte subtiri (cochilii) de culoarea si dimensiunea dintilor, construite din material rezistent si puternic, cum ar fi portelanul, ceramica sau zirconiul, menite sa imbunatateasca aspectul fizic al danturii.
Asadar, cu ajutorul acestei proceduri, eu am capatat dintii albi pe care i-am visat dintotdeauna. Plus ca acum pot sa beau cafea sau ceai negru fara grija, deoarece acestea nu imi mai afecteaza smaltul dentar.

Pe langa faptul ca am optat pentru fatete dentare, rutina mea de ingrijire a ramas neschimbata. Astfel, am grija sa ma spal pe dinti de doua ori pe zi, cu pasta de dinti pentru albire, folosesc constant ata dentara si apa de gura, pentru a elimina resturile de mancare dintre dinti si pentru a elimina bacteriile. Este o rutina de ingrijire pe care o practic cu sfintenie, de mai bine de 10 ani si pot spune ca mi-a prins bine. Acum imi este si mai drag de dantura mea, de cand aceasta a capatat o nuanta de alb, exact ca neaua. Si am obtinut acest lucru cu ajutorul celor de la My Dental Clinic, pe care ii recomand cu toata increderea.

Ce tip de probleme trateaza fatetele dentare si de ce apeleaza atata lume la ele?
Este foarte cunoscut faptul ca acestea sunt eficiente pentru dintii colorati sau patati, unde tratamentul de albire profesionala nu este eficient, pentru tratarea dintilor deteriorati, ciopliti sau rupti, din cauza bauturilor carbogazoase si a macinarii excesive, pentru ascunderea lacunelor (spatiilor goale) dintre dinti, pentru dinti stricati si cariati – acestea nu trateaza caria sau leziunea dintelui, insa poate fi o solutie mai rapida de a oferi un zambet atragator, pentru dintii care sunt putin strambi, deoarece acestea pot oferi un zambet drept si perfect aliniat, cu un aspect natural.

Odata ce ti-ai pus fatete dentare, te alegi cu un zambet perfect pentru tot restul vietii. Deci este o investitie care isi merita toti banii, deoarece te ajuta sa capeti un zambet frumos si iti creste stima si increderea in tine.

Personal, consider ca un zambet frumos este o carte de vizita, pe care merita sa o faci cunoscuta in lume. Practic spune multe despre tine ca persoana. Va recomand sa aveti o rutina de igiena orala de care sa va tineti, iar daca este cazul, sa apelati la o clinica de specialitate, care sa va ofere servicii stomatologice profesionale, astfel incat sa va ajute cu problemele dentare pe care le intampinati. Este mult mai usor sa previi decat sa tratezi (si chiar mai ieftin, din punct de vedere al banilor), asa ca de ce sa nu profiti de acest lucru, pentru a te scutii de probleme mai serioase?

Daca sunteti din Bucuresti, atunci trebuie neaparat sa treceti pragul cabinetului My Dental Clinic. Aici o sa gasiti, de fiecare data, o echipa cu experienta, primitoare si prietenoasa, care va intampina cu caldura. Si cu ajutorul acesteia, puteti sa spuneti adio problemelor dentare, deoarece au cate o solutie potrivita pentru fiecare problema in parte, la preturi accesibile. Eu am obtinut un zambet perfect cu ajutorul lor si va recomand si voua sa apelati la ei, daca va doriti acelasi lucru. Descoperiti mai multe informatii, plus detalii de contact pe site-ul lor, ca sa puteti sa va formati o parere mai buna despre serviciile oferite si preturile acestora.
My Dental Clinic va ajuta si va ofera posibilitatea sa optati pentru un zambet perfect, pe care sa il afisati oriunde cu increderesi siguranta, ca sa atrageti ca un magnet admiratie celor din jurul vostru.

CSM Mediaș obține victorie pe teren propriu în turul al 2-lea din Cupa României la baschet masculin

Turul 2 al Cupei României la baschet masculin a reprezentat primul moment în care s-au întâlnit echipele din grupa valorică A cu cele din grupa valorică B în actuala stagiune competițională. Surpriza a venit de la Mediaș, acolo unde cei de la CSM au învins Dinamo Știința, scor 84-79. Nici acest meci nu a fost ferit de un moment neplăcut. Astfel, veteranul Octavian Popa Calotă s-a lovit pe finalul primului sfert cu dinamovistul Tony Gugino. „Kevin” și-a spart capul și a ieșit de pe teren direct la spital, unde a primit cinci copci. Din fericire, nu a fost nimic grav și Calotă nu a avut nici el nevoie de internare la spital. Oaspeții au condus o singură dată, după care ardelenii au trecut la conducere și nu au mai cedat-o. Dinamo a rămas în urmă la un maxim de 12 puncte, însă a revenit și egalat situația la 79 în penultimul minut de joc. Jonathan Barnes a marcat apoi trei puncte pentru gazde, acestea menținându-se în avantaj până la final, Titus Nicoară stabilind scorul final. Jacob Gibson a totalizat 23 puncte, 5 recuperări, 5 pase decisive, Titus Nicoară a izbutit 18 puncte, 13 recuperări și 4 pase decisive, iar Nikola Siladji a adăugat 16 puncte, 7 recuperări, 3 pase decisive pentru Mediaș. Returul se dispută pe 4 decembrie anul curent. Învingătoarele avansează în sferturile de finală ale Cupei României.

BASCHET: Întâlnim Dinamo Știința București pe teren propriu în prima manșă din Cupa României

Miercuri, 27 noiembrie, este programat meciul din turul doi al Cupei României dintre CSM Mediaș și Dinamo Știința București. Partida este programată de la 18:00 în Sala Sporturilor din Mediaș. Echipa noastră revine în Cupa României, după ce în primul tur a trecut cu o dublă victorie de CSM VSKC Miercurea Ciuc. Acum vom întâlni pe Dinamo Știința București, o echipă din prima grupă a Ligii Naționale de Baschet Masculin și probabil cel mai solid adversar pe care îl vom întâlni până la finalul lui 2019. Formația condusă de Tudor Costescu ocupă poziția a 4-a în clasament, cu un bilanț de 3 victorii și 4 înfrângeri. CSM Mediaș a avut un parcurs bun la rândul ei în Grupa Valorică B. Echipa antrenată de Mihai Popa are 5-1 la general și ocupă poziția a 2-a în clasament. Singura înfrângere a sezonului a venit pe terenul lui CSO Voluntari, la capătul unui meci disputat. În ultima etapă din campionat, Nicoară și compania au trecut clar pe terenul lui CSM Galați, o altă echipă cu pretenții la locurile fruntașe din Grupa B. Dinamo Știința București are în lot două guri de foc în ceea ce privește faza ofensivă. Andreja Milutinovic este cel mai bun marcator din prima grupă valorică la finalul turului de campionat, cu o medie de 18.4 puncte/meci. Mladen Jeremic ocupă ultima treaptă a podiumului în acest clasament, cu o medie de puncte pe meci de 17.7. În lotul lui Dinamo se mai regăsesc doi jucători cu experiență în LNBM, Ousmane Barro și Tony Gugino. Lista jucătorilor străini este completată de Armin Cane și Javon Masters, în timp ce la jucătorii autohtoni, Tudor Costescu se bazează doar pe baschetbaliști tineri. CSM Mediaș este una dintre specialistele Cupei României din a doua grupă valorică. În stagiunea precedentă a trecut de două tururi iar în cel de-al treilea a oferit o surpriză mare pe teren propriu și a trecut de SCM U Craiova. Oltenii aveau să-și ia revanșa la retur și să se califice mai departe.
„Cred că vom întâlni una dintre cele mai în formă echipe din campionat. Doi dintre primii trei marcatori ai campionatului se află în angrenajul acestei echipe, ceea ce spune multe. Va fi o dublă foarte dificilă pentru noi, dar avem de gând să ne vindem piele scump și de ce nu, poate chiar să facem o surpriză plăcută susținătorilor noștri. Jucăm pentru oraș și fani, de aceea îi așteptăm la sală în număr cât mai mare să ne susțină. Avem nevoie de energia lor să ne ajute să luptăm.” a declarat jucătorul Octavian Popa Calotă.
Partida de mâine dintre CSM Mediaș și Dinamo Știința București va fi arbitrată dintr-o brigadă formată din Bogdan Podar, Istvan Bertalan și Sorin Drugău, comisar din partea FRB, domnul Doru Vinași.

Concurs cu premii la meciul din Cupa României, CSM Mediaș – Dinamo Știința București

Miercuri, 27 noiembrie, întâlnim Dinamo Știința București în Cupa României. Avem din nou nevoie de susținerea suporterilor și dorim să îi premiem cu trei eșarfe cu însemnele clubului. Ce trebuie să facă pentru a se înscrie în concurs:
-Să se asigure că au dat like paginii de Facebook: CSM Mediaș
-Să distribuie postarea cu concursul de pe pagina noastră de Faceebook pe profilul lor (postarea trebuie să fie publică)
Câștigătorii vor fi aleși prin tragere la sorți și vor fi anunțați la stația de amplificare a Sălii Sporturilor în pauza meciului cu Dinamo Știința București, iar premiile se acordă doar dacă câștigătorii sunt prezenți la meci. Link-ul concursului de pe Facebook este AICI.

BASCHET: CSM Mediaș s-a impus pe terenul celor de la CSM Galați, scor 85-72 în LNBM etapa a 7-a

CSM Mediaș s-a impus pe terenul celor de la CSM Galați, scor 85-72, într-o partidă contând pentru etapa a 7-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin. În urma acestui rezultat, echipa noastră urcă pe locul secund al clasamentului. Gazdele au început confruntarea cu un run de 5-0, însă Gibson și Nicoară reușesc egalarea. Actul inaugural a fost unul echilibrat, încheiat cu scorul de 22-21. Sfertul secund s-a desfășurat în aceeași notă, echipa noastră având un avantaj de două puncte la pauza mare a confruntării, scor 37-35. CSM Galați a început în forță sfertul trei al confruntării, însă echipa noastră a reușit să revină și să preia conducerea pe tabela de marcaj, scorul la jumătatea actului fiind 44-51. Gălățenii au reușit să revină, scorul înaintea ultimelor zece minute de joc fiind 61-60. Actul decisiv al confruntării a fost unul foarte echilibrat, echipa noastră reușind să se distanțeze la 5 puncte pe tabela de marcaj, scor 75-70, cu 2 minute și jumătate rămase din meci. Nikolic și Nicoară au majorat avantajul la 11 puncte, cu un minut și 30 de secunde înaintea finalului. Băieții noștri au gestionat bine finalul de meci, obținând o victorie foarte importantă. Cel mai bun jucător al echipei noastre a fost Jacob Gibson cu 20 de puncte, 4 recuperări și 3 pase decisive. Titus Nicoară și Stefan Nikolic au marcat câte 13 puncte, urmați de Octavian Popa Calotă și Nikola Siladji cu câte 12 puncte.

BASCHET: Duel pentru locul secund al clasamentului la încheierea turului

Ultima etapă din turul Grupei valorice B în Liga Națională de baschet masculin – ediția 2019/20 programează un duel atractiv. CSM Mediaș se va duela cu CSM Galați în ultima etapă a turului Ligii Naționale de Baschet Masculin, Grupa B. Confruntarea din Sala Sporturilor Dunărea Galați este programată sâmbătă, 23 noiembrie, cu începere de la ora 18.00. Cele două formații se află la egalitate de puncte, cu 5 victorii și o înfrângere, ambele echipe cedând pe terenul celor de la CSO Voluntari. Așadar, câștigătoarea acestei partide își va consolida locul secund al clasamentului Grupei B. Ambele formații vin după victorii, echipa din Galați impunându-se pe terenul celor de la CSM Focșani, scor 84-59, în timp ce echipa pregătită de Mihai Popa s-a impus pe teren propriu în fața celor de la BC Athletic Constanța, scor 93-80. Pentru echipa noastră urmează o perioadă foarte încărcată. După partida de la Galați, Nicoară&Co primesc vizita celor de la Dinamo București, în turul secund al Cupei României. Weekend-ul viitor vom întâlni în deplasare CSM Focșani, urmând ca apoi să jucăm returul Cupei la București.

FOTO și VIDEO: CSM Mediaș învinge acasă pe ABC Athletic Constanța cu scorul de 93-80

Vineri, 15 noiembrie, CSM Mediaș a primit vizita lui ABC Athletic Constanța într-un meci din etapa a 6-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin grupa B. Baschetbaliștii antrenați de Mihai Popa și Dan Popa au câștigat în confruntarea cu ABC Athletic Constanța, cu scorul de scor 93-80, la pauză 44-47. Scorul pe sferturi în partida CSM Mediaș – ABC Athletic Constanța: 31-22, 16-22, 28-13, 18-23. CSM Mediaș va evolua în următoare etapă în deplasare, sâmbătă, 23 noiembrie, cu CS Municipal Galați. Mai multe fotografii găsiți AICI.

Parca o vad pe mama spunandu-mi privindu-ma in ochi:

-Iti iei tratamentul la timp, te imbraci bine si iti mai faci un ceai din cand in cand, iar cand vii acasa iti fac un masaj si scapi de raceala. Dar tine minte ordinea: medicamente, ceai, haine groase si masaj!

Tratamentul este suportabil, daca este ca siropelul cu antibiotice la copii dulce si aromat. Ei nu au motive sa se strambe, dar eu? Daca nu ar fi durerea acesta surda pe care o simt in tot corpul nu as mai lua pastilele. Capsulele din plastic sunt prea mari si simt ca imi raman in gat.
Sunt digerabile, dar ma tem sa nu ma inec cu ele si in plus am vazut multi oameni dizolvandu-le frumos intr-o lingurita cu apa si asa fac si eu. Scap de inghitit ditamai pastila, dar nu si de amaraciune. Abia astept sa alunece mai repede pe gat ca simt nevoia sa imi clatesc gura elergic si imi provoaca greata si simptome de voma.
Le simt cand ajung in stomac si le simt cum rod din el, daca nu am luat masurile de precautie care se impun: luarea acestora dupa masa, utilizarea unui pansament gastric.
Acum nu ma mai tem de raceala sau de probleme cu articulatiile si sistemul muscular sau cu durerile puternice de cap, fiindca masaj terapeutic actioneaza total asupra organismului si inlocuieste cu brio tratamentul.

Daca este facut de experti in masaj, masajul terapeutic are actiune complexa asupra organismului imbinand relaxarea cu terapia.
Dupa cum nu exista parte din corp sa nu fie afectata de raceala, prin masaj terapeutic toate problemele organismului dispar, daca din doua in doua zile se fac sedinte regulate, timp de cel putin doua saptamani.

S-au facut teste pe loturi intregi de pacienti si s-a descoperit ca masajul terapeutic imunizeaza organismul pentru cateva luni.
Daca se respecta alternanta corecta a miscarilor blande cu cele energice si masarea totala a organismului, pacientul va avea urmatoarele beneficii:

-psihicul va fi eliberat de pesimismul indus de boala si de durere.
Nu ai cum sa ai o stare buna, cand te doare tot corpul. Nu te mai poti concentra, devii nervos si daca te doare un picior, iti este frica sa nu mai poti merge cu el, de aceea psihicul are de suferit enorm. Orice pacient simte o ameliorare sub degetele unui expert in masaj, iar eliminarea durerii inseamna optimism si pace deplina.
-durerile dispar incet-incet, fiind inlocuite de valuri placute de caldura, care demonstreaza ca sangele circula mult mai bine.
-masajul terapeutic stimuleaza cresterea secretiei hormonului fericirii.
-masajul amelioreaza durerile provocate de lovituri sau raniri puternice si daca sunt facute intr-un timp scurt de la producerea accidentului nu mai apar inesteticele vanatai.
-prezenta unui om care iti vrea binele, care pune o parte din energia sa pozitiva sa actioneze pentru tine iti umple sufletul de pace. Este la fel ca atunci cand doctorul sta de vorba cu tine, te consulta si iti scrie reteta.
-masajul terapeutic este recomandat si celor hipertensivi, dar previne si atacul de cord, accidentul vascular cerebral si / sau insuficienta renala.

La beneficiile acestui tip de masaj se adauga si primirea care li se face pacientilor in acest salon unic din Bucuresti, curatenia si aromele pe care le simti de la intrare. Programarea la sedintele de masaj se face usor de acasa, de pe un dispozitiv cu conexiune la internet. Nu dureaza mai mult de 5 minute sa completezi formularul si sa-l trimiti, dureaza mai mult sa te decizi ce tip de masaj ti se potriveste. Informatiile de pe site sunt bogate si oneste.

Exista si masaj in cuplu, la care pacientii sunt asteptati cu pahare pline cu sampanie si orhidee, dar si masaje milenare, care au ajuns pana la noi pe cai nestiute si sunt secrete.
De ele beneficiau mai marii lumii in trecut. Datorita acestor masaje isi reveneau rapid dupa lupte grele si isi mentineau tineretea si vigoarea.
Masajul thailandez are si el multe puncte tari, dupa cum si masajul suedez este recomandat.
Exista insa si masaje care au rol de infumusetare a tenului si a parului.

In prezent, expertii in masaj sunt capabili sa te scape de tratamente si sa iti redea armonia deplina dintre minte, corp si suflet. Pentru acest lucru sunt utilizate si uleiuri esentiale cu rol calmant si parfum ispititor, muzica se aude in surdina si expertii sunt cu zambetul pe buze. Mainile lor maiastre alunga tot ce este rau din om.
Omul este cea mai complexa fiinta de pe pamant, iar expertii in masaj stiu sa il abordeze din toate aceste perspective.

Acum, ma duc cu drag la salon de cate ori ma dor picioarele sau racesc si simt ca ma doare fiecare particica din mine. Am experimentat masajul terapeutic si am devenit dependenta de el. Ma simt mult mai sanatoasa si puternica de cand merg regulat la salon.
Mi-am facut abonament la masajul terapeutic si nu mai stiu ce este durerea.

BASCHET: CSM Mediaș primește vizita celor de la BC Athletic Constanța

CSM Mediaș primește vizita celor de la BC Athletic Constanța, într-o partidă contând pentru etapa a 6-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin. În etapa precedentă, Nicoară&Co s-au impus pe terenul celor de la CSM Tg. Jiu, scor 98-80. Echipa din Constanța a cedat la limită pe propriul teren, în fața celor de la CSM Galați, scor 74-75. Înaintea acestei confruntări, echipa noastră se află pe ultimul loc al podiumului cu patru victorii și o înfrângere, în timp ce constănțenii ocupă locul 5 cu 2 victorii și trei înfrângeri.
„Jocul va fi unul de luptă. Echipa din Constanța are câțiva jucători de calitate în lot, așa că trebuie să fim concentrați de la început până la sfârșit. Sprijinul fanilor din Mediaș ne oferă un avantaj și ne inspiră să jucăm cât mai bine, așa că vă așteptăm la meci să ne susțineți. Vom face tot posibilul să facem un spectacol grozav și să obținem victoria”, a declarat jucătorul Jacob Gibson înaintea partidei. Confruntarea din Sala Sporturilor Mediaș este programată vineri, 15 noiembrie, cu începere de la ora 18.00, intrarea fiind liberă.