CSO Voluntari a învins la Mediaș, scor 92-84. Ardelenii au câștigat prima repriză la limită, scor 50-48. Ilfovenii au replicat în repriza secundă, atunci când au marcat 44 puncte și s-au apărat mult mai bine decât au făcut-o în prima jumătate a partidei. S-au consemnat nouă egalități și șapte schimbări la conducere în cadrul acestei partide. Voluntari a trecut definitiv la conducere în minutul 29, scor 65-64. Danilo Tasic a reușit 23 puncte, 10 recuperări, 5 pase decisive, 2 capace, Goran Martinic a adăugat 21 puncte, 4 pase decisive, iar Ernest Zeigler a terminat cu 18 puncte, 7 recuperări pentru formația câștigătoare. Replica a venit de la Andrija Simovic, autor a 24 puncte, 4 recuperări, Stefan Sajin cu 18 puncte, 8 recuperări, respectiv Milan Vulic cu 16 puncte, 5 recuperări, 4 pase decisive pentru Mediaș. Pentru echipa noastră, următoarea confruntare va avea loc sâmbătă 16.03.2019 ora 18:00 în Sala “Dunărea Galați” împotriva echipei CSM Phoenix CSU Galați. Rezultatele etapei a 6-a din faza a 2-a în sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin Grupa Galbenă:

Joi (07.03) Steaua București – CSM Phoenix CSU Galați, scor 94-64
Vineri (08.03) CSM Mediaș – CSO Voluntari, scor 84-92
Sâmbătă (09.03) Dinamo Știința București – Athletic Constanța, scor 85-73