Seara de sâmbătă (11.01) a consemnat trei partide în Grupa valorică B a Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2019/20. Favoritele s-au impus în fiecare din aceste jocuri. Formația de baschet CS Municipal Mediaș, a învins în deplasare cu scorul de 88-64 echipa ABC Athletic Constanța, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin, grupa B, la capătul unui meci foarte bun prestat de oaspeți. Medieșenii au condus la pauză cu 41-17, iar pe sferturi scorul meciului a fost 17:14 10:27 23:24 14:23. Următorul meci se va disputa sâmbătă, 18 ianuarie 2020 pe teren propriu împotriva celor de la CS Municipal Galați de la ora 17:00. Cel mai bun marcator al echipei noastre a fost Titus Nicoară cu 21 de puncte, la care a mai adăugat 13 recuperări și 4 pase decisive. Quincy Harding a reușit 16 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă.